Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Drukarnia DCTF
address

Tarnów, Asnyka 8

clock.png

Od pon. do piątku w godz. od 8.00 do 16.00

Wyślij do nas plik

 

 

Plik z opisem i numerem kontaktowym prześlij na:

druk@dctf.eu

 

 


Jak przygotować plik do druku?
Uwaga! Nieprzestrzeganie poniższych zaleceń może spowodować wydruk w sposób niezamierzony dla Klienta, jednakże bez możliwości uznania reklamacji.

 1. Format pliku
  1. Plik PDF. Wyjątek dla zamówień w małych nakładach - pliki mogą być dostarczone jako JPG i TIFF.
  2. Produkt wielostronicowy (np. katalog, pocztówka) należy zapisać jako jeden wielostronicowy dokument PDF. Kolejność stron wg porządku np. od 1 do 20.
  3. W projekcie nie należy umieszczać znaczników (np. pasery).

 2. Format pracy graficznej
  1. Plik powinien być w rozmiarze docelowym – skala 1:1 i być powiększony o wielkość spadów 3mm.
  2. Istotne elementy projektu (np. teksty, LOGO itp.) należy umieszczać min. 4 mm od linii cięcia.

 3. Zawartość projektu
  1. Wszystkie zastosowane w projekcie czcionki, należy zamienić na krzywe.
  2. Rozdzielczość użytych w projekcie grafik nie powinna przekraczać 600 DPI. Dla druku wielkoformatowego rozdzielczość 150DPI.
  3. Projekt należy wykonać w przestrzeni barw CMYK (RGB opcjonalne dla dużego formatu - kilka - kilkanaście sztuk). Nasycenie kolorystyczne barw nie powinno być większe niż 310%. (Uwaga! Dostarczone pliki w innej przestrzeni barw niż CMYK (np. RGB, Pantone) będą prze konwertowane co może prowadzić do rozbieżności kolorystycznej między projektem a wydrukiem. Rozbieżności nie będą podstawą do reklamacji.)
  4. Pliki należy przesyłać w orientacji, w jakiej zostały zaprojektowane (poziom lub pion). Wszystkie strony w PDF powinny zostać zapisane w tej samej orientacji.
  5. Efekty (np. przeźroczystości, przejścia tonalne, nachodzące na siebie obrazy itp.) należy grupować, a następnie zamieniać do grafiki rastrowej (bitmapowej). Następnie należy dokonać spłaszczenia całego projektu do jednej warstwy.
  6. Aby uzyskać w pełni nasyconą czarną aplę na dużej powierzchni (np. tło ulotki) zalecamy użycie następujących składowych kolorów CMYK np.C=30 M=30 Y=30 K=100.
  7. Dla plików wielostronicowych (folder, broszura) wymagane jest by każda ze stron miała identyczny format np A4.
  8. Prosimy nie obracać stron względem siebie.

SPAD (margines na spad) - Spad to odległość pomiędzy linią cięcia a polem zadruku, czyli odpad po obcięciu. Wymagany spad to 3 mm z każdej strony. Dlatego projekt graficzny dla produktu, np. ulotki w formacie 210x297mm (rozmiar netto) powinien być powiększony o spad. Np. format 210x297mm plus spad = polu zadruku 216x303 mm (rozmiar brutto). Spad gwarantuje, że obszar zadrukowany będzie dochodził do krawędzi po przycięciu wydruku do odpowiedniego rozmiaru.

 

Dostarczanie prac na nasz FTP

 • host: 89.17.228.15
 • login: ftp_wklej
 • hasło: 123abc

Nazwa pliku. Prosimy o podanie nazwy projektu (bez polskich znaków) oraz jego rozmiaru (np.: Kowalski_wizytowka_4+0_90x50_mm_100_szt.PDF)

Ze względu na różnorodność monitorów, jak i związane z tym różnice w wyświetlaniu kolorów, wydruki mogą się różnić pod względem zgodności barw, kontrastu oraz jasności z tym, co klient widzi na swoim monitorze.

Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za błędy merytoryczne w projekcie.